Prosty i szybki sposób sprzedaży nieruchomości - skup domów i mieszkań

Skup domów mieszkań innych nieruchomościSkup nieruchomości - prosty i szybki sposób sprzedaży domu lub mieszkania

Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy w posiadaniu domu, który chcemy sprzedać, ponieważ się przeprowadzamy do innego miasta. Zależy nam na czasie, dlatego też chcielibyśmy dokonać transakcji możliwie szybko. Jednocześnie mamy świadomość tego, że dom, który sprzedajemy, jest dużo wart.

To często dorobek naszego całego życia, efekt kilkudziesięciu lat pracy, czasem aby go zakupić, musieliśmy zaciągnąć kredyt. Zrozumiałe jest więc, że nie chcemy go oddawać za bezcen. Tymczasem szybkie znalezienie klienta może być bardzo trudne.

O ile na kupno małego mieszkania z pewnością szybko znajdziemy chętnych, o tyle sprzedanie większej nieruchomości może być dość problematyczne. Nie jest łatwo dotrzeć do klienta zainteresowanego kupnem droższej nieruchomości. Często oznacza to poszukiwania, które trwają nawet rok albo dłużej. Jeżeli już znajdziemy klienta, który chce taką nieruchomość nabyć, powszechną praktyką są negocjacje mające na celu opuszczenie ceny. Niestety, wielu właścicieli, którym śpieszy się, by spieniężyć transakcję, godzi się na to i sprzedaje nieruchomości po zaniżonej cenie. Co robić, aby tego uniknąć? W takiej sytuacji warto skorzystać z pośrednictwa skupu nieruchomości.

Jak działa skup nieruchomości?

Skup nieruchomości działa trochę na zasadach podobnych do tych, na jakich funkcjonują lombardy. Można tu szybko sprzedać nieruchomość i od ręki uzyskać gotówkę, natomiast skup dalej będzie martwił się sam o znalezienie klienta, który ją od niego odkupi. Sprzedaż nieruchomości standardowa trwa co najmniej kilka miesięcy, za pośrednictwem skupu odbywa się w przeciągu kilku dni. Najpierw przez internet dokonywana jest wycena wstępna, potem na miejsce przyjeżdża rzeczoznawca, by dokonać wyceny ostatecznej. Jeżeli się z nią zgadzamy, dochodzi do zawarcia transakcji sprzedaży. Szybko otrzymujemy umowę przedwstępną i zadatek, następnie umowa zostaje potwierdzona u notariusza. Potem klient otrzymuje już resztę gotówki na swoje konto. Cała ta procedura, zwykle długa i skomplikowana, w przypadku skorzystania z usług skupu nieruchomości, trwa jedynie kilka dni.

Jakie są wady skupu nieruchomości

Główną wadą korzystania ze skupów jest fakt, że często na wolnym rynku można sprzedać nieruchomość po bardziej atrakcyjnej cenie. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzajów nieruchomości, które są najbardziej pożądane przez klientów. Aby to się jednak udało, zwykle musimy dłużej szukać klienta.

Skorzystanie ze skupu nieruchomości ma zarówno wady, jak i zalety. Nie zawsze jest to najlepsze wyjście, ale z pewnością warte rozważenia.

Skupy nieruchomości

  1. https://skupnieruchomosci.warszawa.pl/